
Dwuetapowy demakijaż twarzy to metoda, która zyskała na popularności wraz z pojawieniem się mody na stosowanie koreańskiej pielęgnacji.
Czym jest dwuetapowy demakijaż?
To oczyszczenie skóry za pomocą dwóch różnych kosmetyków. To właśnie połączenie produktów do oczyszczania twarzy o dwóch odmiennych składach i konsystencjach umożliwia nam pozbycie się ze skóry wszelkich zanieczyszczeń.
Metodę dwuetapowego demakijażu stosuję już od ponad roku i zauważyłam, że bardzo dobrze wpływa ona na moją cerę, która jest dobrze oczyszczona i gotowa na przyjmowanie składników odżywczych na kolejnych etapach pielęgnacji. Dobierając swoją pielęgnację, staram się także wybierać takie kosmetyki i metody, które są jak najbardziej naturalne i nie tylko dobrze wpływają na wygląd mojej cery, ale także nie są związane z nadmierną produkcją odpadów, jak to było w przypadku jednorazowych wacików czy ręczników papierowych.
Jak należy wykonać dwuetapowy demakijaż?
1. Zaczynamy od nałożenia olejku albo mleczka. Produkty o tłustej konsystencji z łatwością usuwają tłuste zanieczyszczenia, takie jak makijaż czy sebum. Oleje nie tylko doskonale oczyszczają, ale dodatkowo odżywiają naszą skórę. Warto poczytać więcej o właściwościach naturalnych olejów, aby jak najlepiej dobrać je do swoich potrzeb. Podczas rozprowadzania olejku wykonuję delikatny masaż twarzy, aby poprawić krążenie i przygotować ją do kolejnych kroków pielęgnacji. Jeżeli zdecydujecie się na wykorzystanie naturalnych olejków, może pojawić się problem z dokładnym pozbyciem się produktu z twarzy. Ja w takich przypadkach pomagam sobie myjką do demakijażu. Tego typu myjki znajdziecie w ofercie lovlin - https://lovlin.pl/kategoria/lovlinhome/sciereczki-do-demakijazu-5-szt

2. Kolejny krok nazywam „doczyszczaniem skóry”. Bez względu na to, na jaki olejek zdecydujecie się na pierwszy etapie, warto dodatkowo wesprzeć proces oczyszczenia i zastosować delikatny żel lub piankę, która pomoże w usunięciu pozostałości po makijażu lub w pozbyciu się resztek oleju. Jest to etap, podczas którego również możecie skorzystać z dodatkowego wsparcia myjki od lovlin. Możecie stosować ją zarówno, jako pomoc przy zmywaniu makijażu, ale także, szczególnie przy skórze wrażliwej i problematycznej, warto zastosować ją jako delikatny peeling. Pamiętajcie jednak, aby nadmiernie nie pocierać skóry, aby nie naruszać jej delikatnej warstwy.
O czym jeszcze warto pamiętać?
- Olejek najlepiej jest zmywać ciepłą lub letnią wodą (ale nigdy nie gorącą!).
- Podczas oczyszczania i pielęgnacji nie powinniśmy pomijać bardzo ważnej części naszego ciała, jakim jest skóra na szyi. Ona również powinna zostać objęta naszą pielęgnacją.
- Wykorzystaj moment oczyszczania skóry olejem do wykonania masażu twarzy. Ten rytuał jest nie tylko przyjemny, ale ma także doskonały wpływ na wygląd i zdrowie cery.
Bardzo ważna informacja na koniec - do oczyszczania twarzy należy używać oddzielnych ręczników. To absolutna podstawa pielęgnacji. Należy o to zadbać szczególnie w przypadku cer problematycznych i zmieniać ręcznik regularnie. Część dermatologów i kosmetologów zaleca wymianę ręcznika do twarzy nawet co dwa dni. W przypadku tak częstych zmian pomocne będzie używanie niewielkich ręczników z tkanin, która z łatwością schną, jak np. ten lniany ręcznik z naszej oferty. Lniane tkaniny mają właściwości antybakteryjne, a to może pozytywnie wpływać na pozbycie się problemów dermatologicznych. Dodatkowym atutem lnianego ręcznika do twarzy jest to, że można go wyprać w gorącej wodzie i wyprasować w wysokiej temperaturze, co wpływa na jego łatwą pielęgnację i sterylizację.